Connect with us

Revistateo.ro

Stiri

JOB: Ne cautam COLEG. Revista TEO angajeaza redactori

Candidatul ideal

POSTURI: 2

– Are experienta de cel putin 2 ani in reviste online
– Cunostinte si pasiune pentru redactarea de articole din domeniile: sanatate, frumusete, horoscop, lifestyle sau stiri.
– Cunostinte avansate de limba Engleza (scris, citit, vorbit)
– Cunostinte AVANSATE de SEO
– Experienta operare PC si utilizare programe de baza
– Experienta minima Adobe Photoshop
– Se adapteaza usor, poate lucra in conditii de stres si respecta cu strictete termenele limita
– Abilitatea de a compune texte de sinteza sau de analiza
– Reprezinta un avantaj: experienta anterioara in jurnalismul online, inclusiv blogging
– Usurinta in exprimare si excelenta stapanire a gramaticii limbii romane

Descrierea jobului

Descriere/Responsabilitati:
– redacteaza si posteaza stiri si articole / stiri din domeniile: sanatate, frumusete, horoscop, lifestyle sau stiri din diverse domenii
– se documenteaza permanent, accesand diverse surse de informare, cu privire la evenimentele viitoare sau cele in desfasurare
– monitorizeaza subiecte de top, de larg interes, folosind surse alternative, inclusiv proprii
– participa la conferinte de presa si la evenimente organizate de institutii publice
– participa la evenimente internationale si locale

Oferta:
– Pachet salarial atractiv, combinat cu un sistem motivant de bonusuri
– Conditii excelente de lucru, dotari tehnice adecvate, mediu lucru tanar, dinamic
– Oportunitatea de a absolvi diverse cursuri predate de Teo Trandafir

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu. Participarea la interviu presupune si o proba scrisa (redactarea unui articol pe o tema data) de 20 de minute.

Data limita de aplicare: 15.09.2016, CV-urile se trimit pe adresa de email hr@smartactivity.ro

Click to comment