Bratari Elastice: Maia ne invata cum sa le facem

Bratari elastice

Bratari elastice

Despre Bratarile Elastice

Bratari Elastice. Moda ! Distractie ! Relaxare ! Creativitate ! Pasiune ! Obsesie ! Toate aceste cuvinte caracterizeaza noua nebunie a anului 2014, votata deja « cel mai mare succes comercial al lui 2014 ».

Copii de-o schiopa, de la 4-5 ani in sus, parinti, bunici, unchi si matusi impletesc de zor elastice. Daca lucrurile s-ar opri aici… ar mai fi cum ar mai fi
!

Bratari Elastice – isteria anului 2014

Vedetele de la Hollywood, Casa Regala a Angliei si atat de multe personalitati incat cu greu poti face liste…au inlocuit bijuteriile Cartier sau Bulgari cu mult mai modestele, dar spectaculoasele, bijuterii facute din elastice colorate.

Mai mult…moda merge si mai departe. Bebelusii poarta bentite, cateii si pisicile au primit si ei modele pe dimensiunea lor!

19 comentarii

19 comentarii

  1. emi , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T15:22:36+03:00

    O fetita deosebita, isteata si foarte bine educata. Sa-ti traiasca Teo, sa fiti sanatoase, mii de pupici ♥♥♥

  2. Loredana , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T15:52:13+03:00

    Vai de capul meu ce fetita nemaipomenit de draguta ai 🙂 sunteti suflete pereche voi doua!

  3. Mari , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T16:10:30+03:00

    Minunate aceste degetele harnice, frumoasa prezentare si talentata domnisoara! Felicitari si multumim frumos pentru ce am invatat astazi prin generozitatea Maiei! 🙂

  4. bozo , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T16:48:31+03:00

    minune de copil !

  5. Raluca , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T17:46:08+03:00

    Felicitari, Maia! Teo esti o mama deosebita, care face dovada clara ca dupa felul cum iti cresti copilul asa il si ai!

  6. cornelia , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T19:50:21+03:00

    O fetita minunata si talentata !

  7. Emilia , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T21:08:20+03:00

    Draga Teo,
    ai o fetita absolut minunata. Sa va bucurati una de cealalta viata luuuunga si sanatoasa!!!!

  8. Daniela , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T21:29:27+03:00

    Esti minunată. Semeni cu mama ta pe care o admir din tot sufletul. Aștept cu nerăbdare următoarea brățara dar si un nou model.

  9. ioana , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T22:43:18+03:00

    mie mi se pare ca Maia seamana cu Andreea Marin :)…e o isteata si dragutza

  10. Angela , 23 septembrie 2014 la 2014-09-23T23:16:28+03:00

    Mulțumesc Maiei pentru lecția despre confecționarea brățării împletite manual:)
    Felicitări Maia ești o ,, profesoară” foarte bună! Pupici ție şi mamei tale!☺

  11. Liliana , 24 septembrie 2014 la 2014-09-24T01:04:30+03:00

    Sunte-ti doua dragalase.Ai o fata superba Teo,va pup si va imbratisez din toata inima!

  12. rodica duda , 24 septembrie 2014 la 2014-09-24T09:50:36+03:00

    Este cea mai mare realizare a ta. E un copil minunat, felicitari mamei

  13. Alex Stoian , 24 septembrie 2014 la 2014-09-24T13:10:55+03:00

    Am cumparat si eu on-line un kit pentru astfel de bratari pentru fiul meu care implineste 9 ani. De cand are acest kit, a incetat sa stea toata ziua cu ochii in tableta si sa joace tot felul de jocuri. Acum isi dezvolta creativitatea, rabdarea si imaginatia construind diferite modele si jucarii din elastice. Incercati si dumneavoastra bratatrielastice.ro

  14. PILIP NITA , 24 septembrie 2014 la 2014-09-24T15:15:08+03:00

    Super! Am fost fascinata mai mult de prezentatoare si prezentare decat de bratari! Felicitari, Maia!

  15. Virgil Enache , 26 septembrie 2014 la 2014-09-26T03:01:14+03:00

    Buna seara,

    Noi felicitam si sustinem copiii creativi, tocmai de aceea am creat un loc de joaca pentru toti, Ţara „Rainbow Loom”. Suntem incepatori, dar invatam pe parcurs si speram sa adere la grupul nostru tot mai multi sustinatori ai proiectului. Mai mult decat atat, incercam sa aducem un plus de liniste si fericire in aceasta minunata tara, cel putin pentru copii.
    Noi deja printam pe hartie reciclata, semn ca ne pasa de mediul inconjurator ! Daca doriti sa ne ajutati in demersul nostru, va asteptam cu drag la micutul nostru magazin pentru un sfat, idei pentru modele speciale de bratari, benzi elastice de rezerva sau seturile originale Rainbow Loom !
    Web: http://www.bratarielastice.ro
    Facebook: https://www.facebook.com/bratarielastice.ro

    Cu multumiri,
    Echipa BE

  16. Bubu Store , 11 octombrie 2014 la 2014-10-11T22:25:58+03:00

    Vaiiiiiiii sunt adorabile <3

  17. angela , 13 octombrie 2014 la 2014-10-13T18:27:38+03:00

    superbe, va pup

  18. Mihaela Malos , 13 octombrie 2014 la 2014-10-13T20:21:43+03:00

    Te-a binecuvantat Dumnezeu cu un asemenea copil….e o fetita atat de desteapta…doamne..iubiti-va mult…va meritati una pe alta…va pup

  19. Gaby , 13 octombrie 2014 la 2014-10-13T23:05:47+03:00

    Despre aceste bratari se spun multe…. inclusiv la TV. Materialul din care sunt confectionate contin substante cancerigene. Nu toata lumea isi permite achizitionarea celor originale… Iar cele contrafacute sunt la preturi accesibile. Nu incurajez acest mod de a promova bratari, fara a specifica si riscul la care pot fi expusi copiii, daca nu cumpara parintii originalul. La scoala unde invata fetita mea , d-na invatatoare le-a spus despre acest pericol,si pentru ca si eu am cumparat tot contrafacute, le-am „externalizat”….Dar este doar parerea mea.